• 30 wrzesień 2020 13:46

Szanowny Panie Wójcie, 

 

Na Pańskie ręce chciałabym złożyć najserdeczniejsze podziękowania w imieniu własnym i wszystkich członków naszej rodziny za tą niezwykłą uroczystość jaka miała miejsce w niedzielę 20.09.2020 na Wyżniance. Tak piękne uczczenie pamięci mojego dziadka Majora Romualda Kamińskiego i tyle zaangażowania jakie zobaczyłam w czasie tejże uroczystości wprawiło mnie zarówno w olbrzymią radość ale i w zdumienie, że po tylu latach pamięć o człowieku, jego losach i o jego rodzinie może nadal być tak żywa i że tyle osób nie tylko z racji sprawowanych funkcji ale i z własnej inicjatywy przygotowało i przeprowadziło tak piękną i pełną uczuć ceremonię. 

 

Jak wspomniałam w naszych rozmowach przed i w czasie uroczystości ale również w moich krótkich słowach do wszystkich zgromadzonych na Wyżniance, te ostatnie tygodnie przywołały wiele wspomnień o dziadku, którego znałam jedynie z opowiadań ale również o mojej babci i całej rodzinie. Dzięki nowym faktom  z życiorysu dziadka poznałam go także jakby na nowo i z dużo szerszej perspektywy i również za to bardzo wszystkim Państwu dziękuję ja i reszta rodziny.

 

Do Pana jako Wójta gminy Dzierzkowice ale i za Pana pośrednictwem do wszystkich mieszkańców gminy a w szczególności do inicjatorów, wykonawców i osób finansujących tą uroczystość jak i samą tablicę, kieruję te słowa podziękowania i wdzięczności. Dziękuję także za tyle miłych słów i opowieści o rodzinie Kamińskich i o ich domu na Wyżniance jakie padły z ust wielu, nigdy przedtem nie spotkanych osób, bo wszystkie te słowa były dodatkowym wspaniałym przeżyciem, które na długo zostanie w mojej pamięci. 

 

Mam nadzieję, że w przyszłości będzie jeszcze wiele okazji, aby odwiedzić Wyżniankę i móc spotkać się z Panem i z mieszkańcami osobiście, a dziś, za pomocą tego listu, za wszystkie te wspaniałe chwilę jak i za całą uroczystość proszę przyjąć i jeśli można prosić to również przekazać wszystkim twórcom tej uroczystości i wszystkim mieszkańcom najserdeczniejsze z serca płynące podziękowania i wyrazy wielkiej wdzięczności. 

 

Z poważaniem,

 

Małgorzata Molik-Sjöberg

(starsza wnuczka Majora Kamińskiego)