• 28 grudzień 2018 00:00
Uzdolnieni plastycznie mieszkańcy gminy Dzierzkowice powinni już kończyć przygotowywanie świątecznych ozdób i malunków, które chcą zgłosić do tegorocznego konkursu "Tradycje bożonarodzeniowe w mojej rodzinie". Miejscowy ośrodek kultury przyjmuje prace do piątku 4 stycznia. Podobnie jak w poprzednich latach organizatorzy liczą przede wszystkim na aktywność przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, którzy do tej pory najchętniej składali konkursowe propozycje, ale okazję do pochwalenia się swoimi zdolnościami mają także starsi autorzy, w tym dorośli.

Własnoręcznie wykonane ozdoby i rysunki trzeba dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach lub filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzkowicach Woli do 4 stycznia. Wyniki konkursu mają być ogłoszone podczas "Noworocznego spotkania z kolędą", które jest planowane na drugą połowę stycznia.

Natomiast w najbliższy weekend będzie można posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu zagranicznych artystów. W niedzielę 30 grudnia o 15.00 w miejscowym kościele wystąpi zespół "Grodzieńskie Słowiki", działający przy Zjednoczeniu Społecznym "Klub Polskiej Tradycji Narodowej" w Grodnie. Kierownikiem i dyrygentem grupy, utworzonej w 1990 roku, jest Alicja Binert, która założyła zespół razem z nieżyjącym już mężem Andrzejem. Oprócz utworów religijnych w swoim repertuarze "Grodzieńskie Słowiki" mają pieśni patriotyczne i wojenne, a także utwory muzyki klasycznej oraz pieśni w językach różnych mniejszości narodowych. Więcej na:http://ias24.eu