• 06 maj 2020 00:00
Od wtorku 5 maja można ponownie wypożyczać książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dzierzkowicach i jej filii w Dzierzkowicach-Woli. Placówka wznawia działalność po uzyskaniu pozytywnej opinii Sanepidu w Kraśniku i zgody gminy, która jest organem prowadzącym biblioteki. Wypożyczanie książek odbywa się według nowych procedur, wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

Nasi czytelnicy są obsługiwani w oknie na tarasie przy wejściu do budynku i nie mają dostępu do zbiorów bibliotecznych ani czytelni. Obsługujemy tylko osoby, zaopatrzone w maseczki i rękawiczki ochronne, a wszyscy odwiedzający placówkę w oczekiwaniu na obsługę muszą zachować bezpieczną odległość 2 metrów - wylicza Tomasz Wyka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach, w ramach którego działają miejscowe biblioteki.

W środki ochrony, w tym maseczki, rękawiczki i płyn dezynfekujący, są wyposażeni także bibliotekarze, którzy służą pomocą w wyborze książek. - Każdy może zgłosić na miejscu swoje oczekiwania albo przynieść gotową spisaną listę, ale w ostatnim czasie kupiliśmy trochę nowości wydawniczych, które nasi pracownicy chętnie polecą czytelnikom. Wszystkie oddawane pozycje muszą przejść 14-dniową kwarantannę - dodaje dyrektor Wyka. Zarówno GBP w Dzierzkowicach, jak i jej filia w Dzierzkowicach-Woli są czynne, tak jak przed zamknięciem, od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00. Więcej na:http://ias24.eu