• 29 styczeń 2019 00:00
Zakończyła się dziewiąta edycja Międzypowiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych w Polichnie. W miniony weekend na scenie miejscowego centrum kultury wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców m.in. z powiatów biłgorajskiego, janowskiego i kraśnickiego. Byli w tej grupie artyści z gminy Dzierzkowice, którą na imprezie w Polichnie reprezentowały dwa zespoły śpiewacze, grupa wokalno-instrumentalna, duet i dwie solistki.

Zespół Śpiewaczy z Dzierzkowic-Woli podczas tegorocznego przeglądu wykonał utwory - "Judzka kraino" i "Kiedy słyszę na obłokach". Zespół z Dzierzkowic-Zastawia zaśpiewał kolędy - "Stała się nam nowina miła" i "Narodził się Jezus", a "Wesoła Gromada" z Klubu Seniora działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach zaprezentował "Wesołą nowinę" i "Wśród nocnej ciszy". "Wesołej nowiny" publiczność wysłuchała również w wykonaniu duetu gitarowego "Małe Bajoro", który zagrał również kolędę "Pójdźmy wszyscy". Leokadia Terelak z Sosnowej Woli zaśpiewała "Przystąpmy do szopy" i "Dziś nad Betlejem", a Stanisława Kowalska z Dzierzkowic-Rynku wykonała autorską "Pastorałkę".

Jury przeglądu w Polichnie przyznało po jednej nagrodzie głównej w pięciu kategoriach - zespoły śpiewacze, instrumentalno-wokalne, chóry, soliści i kapele oraz nagrody za udział pozostałym wykonawcom. W tej drugiej grupie byli m.in. artyści z gminy Dzierzkowice. Więcej na:http://ias24.eu