• 13 styczeń 2020 00:00
Trzy nagrody zdobyli artyści z gminy Dzierzkowice na 21. Powiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym.Spośród około 600 wykonawców uznanie jurorów zdobyły - Zespół Śpiewaczy z Dzierzkowic-Zastawia, Klub Seniora "Wesoła Gromada", działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach i Leokadia Terelak z Sosnowej Woli.

Wszyscy prezentowali się w sobotę 11 stycznia, czyli w ostatnim dniu trzydniowej imprezy.

Spośród reprezentantów Gminy Dzierzkowice najwyższe oceny zdobył Zespół Śpiewaczy z Dzierzkowic-Zastawia, prowadzony przez Mariannę Krakowiak, który został doceniony za utwory "Nowy Rok" i "Narodził się Jezus". W tej samej kategorii, zespołów śpiewaczych, wokalnych i wokalno-instrumentalnych, nagrodę, odebrał również Klub Seniora "Wesoła Gromada", który wystąpił z kolędami "Pasterze mówili, coście widzieli" i "A wczora z wieczora". Z kolei Leokadia Terelak przygotowała utwory "Ach, witaj pożądana" i "W dzień Bożego Narodzenia", za które otrzymała jedną z dwóch najwyższych nagród w kategorii solistów.

W tegorocznej edycji imprezy, którą zorganizowały Starostwo Powiatowe w Kraśniku i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, jury oceniło łącznie 64 występy. Więcej na: http://ias24.eu