• 24 styczeń 2020 00:00
Dwa zespoły i solistka z gminy Dzierzkowice przygotowują się do występu w Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych w Polichnie. W jubileuszowej, bo organizowanej po raz dziesiąty imprezie, zaprezentują się Zespół Śpiewaczy z Dzierzkowic-Zastawia i "Wesoła Gromada" z Klubu Seniora oraz solistka Leokadia Terelak z Sosnowej Woli.

Wszyscy uczestnicy przeglądu zaprezentują po dwa utwory. Zespół z Dzierzkowic-Zastawia wykona "Pastuszkowie bracia mili" i "Przylecieli tak śliczni anieli", "Wesoła Gromada" przygotowuje ""A wczora z wieczora" i "A gdy pastuszkowie", natomiast Leokadia Terelak wystąpi z utworami "Ach witaj że pożądana" i "W dzień Bożego Narodzenia".

Przegląd w Polichnie rozpocznie się w piątek 24 stycznia, ale dorośli artyści, w tym przedstawiciele gminy Dzierzkowice, będą się prezentować dzień później. Oprócz wykonawców z powiatu kraśnickiego, udział w dwudniowych przesłuchaniach zapowiedzi artyści z powiatów biłgorajskiego i janowskiego. Więcej na:http://ias24.eu