Aktualności Juniorzy ULKS najlepsi
  • 07 luty 2023 11:55

Juniorzy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Dzierzkowice wygrali tegoroczny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta. W zorganizowanych po raz drugi zawodach, które odbyły się w miniony weekend, wzięło udział sześc zespołów.Mecze w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie były rozgrywane systemem "każdy z każdym". Poziom był bardzo wyrównany, a każda z ekip wygrała co najmniej jedno spotkanie.

Najlepiej wypadł ULKS Dzierzkowice II, drugie miejsce zajęła pierwsza drużyna z Dzierzkowic m.in. z wójtem Marcinem Gąsiorowskim w składzie, a na trzeciej pozycji uplasował się GLKS Elżbieta. Poza podium znalazły się zespoły GKS Gościeradów, "Ruchu" Popkowice i "Perły" Rudnik.

Oprócz klasyfikacji drużynowej były również trzy wyróżnienia indywidualne, z których dwa zostały w Dzierzkowicach. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Paweł Ciastek, a tytuł najlepszego bramkarza przypadł Marcinowi Surdackiemu. Obydwaj reprezentowali ULKS Dzierzkowice II. Oprócz nich w zwycięskiej ekipie zagrali: Krzysztof Chmielarski, Filip Suchanowski, Ernest Krzemiński, Piotr Piekarz i Jakub Iluk.

Statuetki, puchary i dyplomy dla uczestników piłkarskich zmagań wręczali wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski i członek zarządu ULKS Dzierzkowice Paweł Gogół.