Aktualności Jubileuszowy turniej tenisowy
  • 18 grudzień 2023 13:59

Organizowane w Dzierzkowicach Turnieje Tenisa Stołowego o Puchar św. Mikołaja cieszą się niesłabnącą popularnością. W zawodach, które odbyły się w miniony weekend w miejscowej szkole, wzięło udział 198 zawodniczek i zawodników, co jest jedną z najwyższych frekwencji w 25-letniej historii tej imprezy.Rywalizacja w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie odbywała się w trzech kategoriach wiekowych, a klasyfikacja była prowadzona oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

Wśród pingpongistek z klas IV i młodszych najlepsza okazała się Malwina Michalec, druga była Julia Zawdzka, a trzecia Małgorzata Firlej. Turniej chłopców wygrał Hubert Szczepanik przed Jakubem Piekrzem i Hubertem Sawczukiem.

W kategorii zawodniczek z klas V - VI zwyciężyła Kornelia Michalec, druga była Nikola Siudym, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Matys. Na pierwszym stopniu podium wśród chłopców stanął Michał Boczek, na drugim Hubert Ciastek, a trzeci był Krzysztof Wisiński.

W zawodach uczennic klas VII - VIII triumfowała Natalia Mozgawa przed Wiktorią Mochol i Pauliną Żyłą. Najlepszym pingpongistą okazał się Wojciech Chmiel, który w klasyfikacji końcowej wyprzedził Piotra Ciastka i Filipa Sobóla.

W większości przypadków na podium stawali reprezentanci gospodarzy albo uczniowie innych szkół, ale należący do Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Dzierzkowice, który zorganizował zawody razem z Gminą Dzierzkowice i ZPO w Terpentynie.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani paczkami od św. Mikołaja.

Zawody otworzył wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, a nagrody wręczali dyrektor ZPO w Terpentynie Anna Kazanowska i sekretarz ULKS Dzierzkowice Piotr Sawczuk. Więcja na:http://ias24.eu
(fot. UG Dzierzkowice)