Aktualności Jubileusz "złotych" par
  • 19 maj 2022 10:40

W dniu 27 kwietnia 2022r. w gminie Dzierzkowice odbyła się piękna i wzruszająca uroczystość wręczenia „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wójta Gminy  Dzierzkowice Pana Marcina Gąsiorowskiego. Medalami  uhonorowane zostały pary małżeńskie, które w 2021 roku obchodziły „Złote Gody”, czyli jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Uroczystość poprzedziła Msza święta odprawiona w intencji Jubilatów  w kościele  parafialnym w Dzierzkowicach-Rynku przez Proboszcza Ks. Wiesława Rycerza. Na zakończenie mszy małżonkowie otrzymali od księdza proboszcza wraz z błogosławieństwem i życzeniami długich lat w zdrowiu i wzajemnej miłości, listy gratulacyjne.

Kontynuacja uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach. Tutaj Wójt Gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Oszust powitali wszystkich przybyłych gości, a samym Jubilatom złożyli gratulacje i życzenia długich lat życia w miłości , wzajemnym szacunku oraz doczekania w zdrowiu  kolejnych jubileuszy. Adresatami życzeń i gratulacji byli: Teresa i Henryk Cieślikowie, Henryka i Wiesław Dudkowie, Janina i Stanisław Ilukowie, Teresa i Grzesław Lisieccy oraz Teresa i Janusz Walkiewiczowie. Następnie Wójt Gminy Dzierzkowice w asyście Pana Przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Latosa oraz Dyrektora ośrodka kultury Tomasza Wyki wręczył Jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Parom małżeńskim zostały wręczone również pamiątkowe legitymacje, okolicznościowe statuetki oraz  bukiety kwiatów. Uroczystość Jubilatom umiliły występy artystyczne w wykonaniu dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach. Jubilaci byli bardzo wzruszeni i wdzięczni za pamięć o ich rocznicy, a  w ich imieniu podziękowania złożyli Pan Grzesław Lisiecki i Henryk Cieślik. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali „Sto lat” i symbolicznie lamką szampana wznieśli toast za zdrowie świętujących par. Przy wspólnym stole nie zabrakło okazji do wspomnień i rad dla młodszych stażem małżeńskim jak doczekać tak wspaniałego jubileuszu. Była okazja do dłuższych rozmów i żartów. Ten wyjątkowy moment w ich życiu  uwieczniono na wspólnych fotografiach. Zebrani goście wspaniale się bawili, a dobry humor nie opuszczał ich do końca spotkania.

Po obserwacji Jubilatów i rozmowach z nimi widać jak trafnie obraz małżeństwa oddają słowa:

„Małżeństwo to piękno –
bycia we dwoje.
Małżeństwo to poszukiwanie –
drogi do celu.
Małżeństwo to skarb –
którym jest Wasza miłość.
Małżeństwo to Wy –
na zawsze razem.”