Aktualności Jubileusz UTKS Dzierzkowice
  • 26 październik 2023 07:35

Uczniowski Tenisowy Klub Sportowy Dzierzkowice kończy 10 lat. Z okazji jubileuszu w sobotę 28 października organizuje turniej dla dzieci i młodzieży oraz spotkanie z sympatykami klubu. Zawody młodych tenisistów rozpoczną się o 14.00 w hali Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie. Po turnieju przedstawiciele klubu podsumują minioną dekadę, a potem zaproszą gości na poczęstunek.

UTKS Dzierzkowice rozpoczął działalność we wrześniu 2013 roku. Od początku zajmujemy się szkoleniem dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 17 lat. Na nasze zajęcia systematycznie przychodzi około 20 zawodniczek i zawodników, z których połowa bierze udział w turniejach tenisowych. Od kilku lat, szczególnie nasze zawodniczki, zajmują czołowe miejsca na zawodach o zasięgu regionalnym - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej prezes UTKS Dzierzkowice Mirosław Sapuła, który był jednym z inicjatorów utworzenia klubu.


Z ostatnich sukcesów warto odnotować m.in. pierwsze miejsce Aleksandry Małys w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Kadetek, które we wrześniu odbyły się w Puławach. Zwycięstwo Oli jest tym cenniejsze, że tenisistka z Dzierzkowic ma zaledwie 11 lat, a pokonała wszystkie starsze rywalki w kategorii do lat 16.


Cenne doświadczenie podczas zawodów w Puławach zdobyła również Nikola Piekarz, która jest rówieśniczką Aleksandry Małys, i która także rywalizowała ze starszymi przeciwniczkami.
 

Trenerem obydwu zawodniczek jest nauczyciel wychowania fizycznego w ZPO w Terpentynie Krzysztof Zdyb, który szkoli wszystkich tenisistów UTKS Dzierzkowice. Latem prowadzi zajęcia na kortach w Dzierzkowicach-Woli, natomiast zimą treningi odbywają się w hali ZPO w Terpentynie.

Nabyte do tej pory umiejętności jego podopieczni zaprezentują podczas sobotniego turnieju, organizowanego w ramach 10-lecia klubu. (fot. UTKS Dzierzkowice)