Aktualności Jest wykonawca drogi w Ludmiłówce
  • 19 sierpień 2020 10:40

Gmina Dzierzkowice wybrała firmę, która przebuduje drogę w Ludmiłówce. To jedna z dwóch tras, które zostaną poprawione w tym roku, dzięki dotacjom pozyskanym z budżetu państwa.

Inwestycja w Ludmiłówce będzie kosztować prawie 260 tysięcy złotych, z czego 70 procent będzie stanowić dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych.

Pieniądze te zostaną wykorzystane na przebudowę kolejnego fragmentu drogi. Poprzedni został zmodernizowany w tym roku, również przy współudziale środków z FDS. Po zakończeniu planowanych robót już cała trasa przez wieś będzie poprawiona.
 
Prace będą prowadzone na odcinku o długości ponad 800 metrów, gdzie trzeba wyrównać istniejącą jezdnię i położyć nową nawierzchnię. Wszystko ma być wykonane do 16 października.

Wcześniej, bo do końca sierpnia powinna być gotowa droga w miejscowości Dzierzkowice-Góry, która również jest współfinansowana ze środków FDS. W tym przypadku za nieco ponad 230 tysięcy złotych drogowcy położą nową nawierzchnię na fragmencie trasy o długości ponad 800 metrów a także dokończą budowę chodnika.
 
Źródło: https://ias24.eu/
(fot. pixabay.com)