Aktualności Jest umowa na odbiór odpadów
  • 22 grudzień 2023 08:35

W nowym roku śmieci od mieszkańców gminy Dzierzkowice będzie odbierać ta sama firma co obecnie. Takie same jak teraz będą również zasady odbioru i stawki opłat śmieciowych. Samorząd właśnie rozstrzygnął przetarg na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych. O kontrakt na wykonywanie tych usług starała się tylko jedna firma, a podpisana właśnie umowa będzie obowiązywać przez rok.

Tak jak obecnie wszystkie frakcje będą odbierane tak samo przez cały rok, raz w miesiącu.

Firma, która wygrała przetarg, będzie odbierać odpady z prawie 1 tysiąca 360 nieruchomości zamieszkałych i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który znajduje się w Terpentynie. Właściciele sklepów, firm czy instytucji powinni mieć indywidualne umowy na odbiór śmieci, zawarte bezpośrednio z firmami, zajmującymi się wykonywaniem takich usług.

Wyniki przetargu nie wpłyną na wysokość opłat śmieciowych. Stawka podstawowa za odbiór odpadów posegregowanych nadal będzie wynosić 23 złote od osoby. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości zamieszkałych w gminie Dzierzkowice płacą jednak 18 złotych, korzystając z ulgi za gromadzenie odpadów biodegradowalnych na indywidualnych kompostownikach. (fot. pixabay.com) Więcej na:http://ias24.eu