Aktualności Jest przetarg na samochód dla OSP Ludmiłówka
  • 09 maj 2022 07:58

Ochotnicza Straż Pożarna w Ludmiłówce w gminie Dzierzkowice będzie mieć nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Przetarg na jego dostawę jest już ogłoszony. Nowy pojazd pojawi się w jednostce jesienią.Będzie to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem o pojemności 1000 litrów, pełnym oznakowaniem i wyposażeniem.

Potencjalni dostawcy pojazdu mają czas na zgłaszanie ofert do 16 maja, a termin realizacji zamówienia został wyznaczony na 30 września tego roku.

Około połowy środków na ten cel będzie pochodzić z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz z odpisów z firm ubezpieczeniowych. Resztę ma dołożyć Gmina Dzierzkowice.

Nowy samochód zastąpi w Ludmiłówce prawie 30-letniego Lublina, który ma trafić do nowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Dzierzkowicach. Jednostka w Ludmiłówce ma jeszcze ponad 40-letni średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który otrzymała z OSP Dzierzkowice-Rynek.

OSP w Ludmiłówce jest jedną z czterech w gminie Dzierzkowice. Dwie - OSP Dzierzkowice-Rynek i OSP Dzierzkowice-Wola, są wpisane do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Czwarta jednostka to OSP w Sosnowej Woli. Więcej na: http://ias24.eu