Aktualności Jest przetarg na rewitalizację
  • 16 marzec 2023 08:45

Po przebudowie siedmiu odcinków dróg Gmina Dzierzkowice ogłosiła przetarg na kolejne zadanie, współfinansowane ze środków Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Postępowanie dotyczy rewitalizacji zdegradowanego obszaru i budynków w Terpentynie, które zostaną dostosowane do potrzeb miejscowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Chodzi o teren z budynkami, które od dawna są własnością gminy, ale przez wiele lat były dzierżawione przez Spółdzielnią Kółek Rolniczych. Gdy SKR zaprzestał działalności budynki stały puste. Teraz część z nich, na przykład dawną halę, chcemy wyburzyć, by w jej miejscu postawić nowy obiekt, a pozostałą część rozbudować lub przebudować - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Oprócz tego firma, która wygra przetarg, ma oświetlić i ogrodzić cały teren oraz zamontować monitoring. 
Potencjalni wykonawcy mają czas na zgłaszanie ofert do 30 marca, a termin realizacji inwestycji jest wyznaczony na koniec sierpnia 2024 roku. Jeśli cena zaproponowana przez zwycięzcę przetargu nie przekroczy wartości kosztorysowej zadania, pieniądze z "Polskiego Ładu" zostaną wykorzystane na pokrycie 85 procent kosztów.

"Rewitalizacja obszaru i budynków zdegradowanych w miejscowości Terpentyna" to jedno z dwóch zadań, na które Gmina Dzierzkowice ma przyznane dotacje z rządowego programu. Kolejnym jest przebudowa ponad 8 kilometrów dróg m.in. w Wyżnicy-Kolonii, Ludmiłówce i między miejscowościami Dzierzkowice-Wola - Ludmiłówka.