Aktualności Jest dotacja na OZE
  • 26 sierpień 2020 12:38

Mieszkańcy gminy Dzierzkowice jednak będą mogli skorzystać z kolejnych dotacji na zakup instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. Umowa o przyznaniu środków z Unii Europejskiej jest już podpisana, a montaż ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych i pieców na biomasę jest planowany na 2021 rok.

- Przy pierwszym podziale unijnych pieniędzy nasz wniosek o dofinansowanie znalazł się na liście rezerwowej. Potem jednak pojawiły się wolne środki, z których część trafi do nas - tłumaczy w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski. Szczegółowe informacje o realizacji inwestycji, w tym zaliczkach na wkład własny zostaną przekazane na spotkaniu z mieszkańcami planowanym na wrzesień. Złożony przez samorząd wniosek dotyczy 240 instalacji fotowoltaicznych, 19 solarów i 11 pieców na biomasę.

 

Wartość kosztorysową projektu szacuje się na 4 miliony 560 tysięcy złotych, z czego prawie 2 miliony 670 tysięcy będzie stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Wójt Marcin Gąsiorowski ma nadzieję, że przetarg na realizację inwestycji uda się rozstrzygnąć do końca roku, by rozpocząć montaż pierwszych instalacji wiosną 2021.