Aktualności Historyczny sukces młodej tenisistki
  • 04 lipiec 2024 11:19

Aleksandra Małys z Uczniowskiego Tenisowego Klubu Sportowego Dzierzkowice wygrała Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny kategorii U-12 "skrzatów". Podopieczna trenera Krzysztofa Zdyba okazała się najlepszą zawodniczką trzydniowego "Kraśnicka Malina Cup", który w miniony weekend odbył się w Dzierzkowicach. W zmaganiach, które rozpoczęły się w sobotę 29 czerwca, a zakończyły w poniedziałek 1 lipca, wzięło udział prawie 30 tenisistek i tenisistów z całego kraju. Rywalizacja zawodniczek i zawodników w wieku do 12 lat rozpoczęła się od zmagań w 4 grupach, oddzielnie wśród dziewcząt i chłopców, z których 2 najlepsze miejsca były premiowane udziałem w rundzie pucharowej.

- Turniej stał na wysokim poziomie, a pojedynki były bardzo zacięte i emocjonujące. Sukces Oli jest największym osiągnięciem w 11-letniej historii naszego klubu. Dobrze spisała się również druga nasza zawodniczka Nikola Piekarz, która zakończyła zmagania grupowe na miejscu, gwarantującym awans do fazy pucharowej, ale na tym etapie zakończyła rywalizację, choć przy nieco większej wierze w swoje umiejętności mogła sprawić miłą niespodziankę - podsumowuje prezes UTKS Dzierzkowice Mirosław Sapuła.

Aleksandra Małys w całym turnieju nie przegrała żadnego pojedynku, a w finale pokonała zdecydowanie zawodniczkę "Pro Tenis" Toruń Zuzannę Zawieję 6:2, 6:1. - To historyczny wynik na zawodach tej rangi nie tylko naszej zawodniczki, ale również reprezentantów całego województwa lubelskiego - dodaje Mirosław Sapuła.

To co drugiej przedstawicielce UTKS Dzierzkowice Nikoli Piekarz nie udało się w turnieju singlowym zrekompensowała sobie w deblu, gdzie razem z Aleksandrą Małys dotarła do finału. Po zaciętej, trzysetowej walce, lepsza okazała się tylko para Maria Cisłak (MKT Stalowa Wola) Natalia Polit (ATM Radom).

Trener obydwu tenisistek Krzysztof Zdyb wierzy, że ostatnie występy dodadzą im pewności siebie i spowodują, że będą rywalizować z najlepszymi zawodniczkami w Polsce jak równy z równym.

Poza Aleksandrą Małys drugim uczestnikiem turnieju w Dzierzkowicach, który nie znalazł pogromcy, był Yaroslav Shyrshkov, reprezentujący Klub Miedzeszyn Warszawa. Ten sam zawodnik w grze podwójnej również zdobył mistrzowski tytuł, występując w parze z Jakubem Marciniakiem z Fundacji Europejskie Centrum Tenisa.

Najlepsi uczestnicy zawodów w Dzierzkowicach otrzymali puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszystkich organizatorzy zaprosili na degustację kraśnickich malin.

Głównym organizatorem zawodów, rozgrywanych na kortach w Dzierzkowicach-Woli, był UTKS Dzierzkowice, a współorganizatorami - Gmina Dzierzkowice, Powiat Kraśnicki i Polski Związek Tenisowy. (fot. UTKS Dzierzkowice) Więcej na:http://ias24.eu