Aktualności Gryczanki efektywnie wydają kolejne dotacje
  • 23 sierpień 2022 11:01

Korzystając ze środków zewnętrznych członkinie Koła Gospodyń Wiejskich "Gryczanki’ z Dzierzkowic-Woli zdobywają nowe umiejętności i wyposażenie. Jeszcze w ubiegłym roku dzięki wsparciu Unii Europejskiej miejscowe gospodynie kupiły sprzęt kuchenny, a teraz zakończyły projekt, który obejmował warsztaty wizażu i zakup mebli. W tym przypadku koło skorzystało z grantu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.Warsztaty z udziałem ponad 30 pań odbywały się w dwóch terminach. Pierwsze spotkanie dotyczyło pielęgnacji twarzy, a drugie sztuki makijażu. - Każda kobieta ma swoje sposoby na pomalowanie twarzy czy wykonanie innych czynności pielęgnacyjnych. Podczas zajęć profesjonalne kosmetyczki pokazały jak robić to poprawnie, a efektami zaskoczyć nie tylko samą siebie. Były to bardzo pouczające spotkania, a zdobyta wiedza na pewno nie pójdzie na marne - podsumowuje przewodnicząca KGW "Gryczanki" Jolanta Suchowolak.

W ramach tego samego projektu koło kupiło meble, w tym przede wszystkim szafę na zastawę i sprzęt kuchenny. - Do niedawna wszystko było ustawione na stołach w naszej sali, a teraz zostało schowane do szafy. Dzięki temu pomieszczenie jest nie tylko bardziej uporządkowane, ale i bardziej funkcjonalne - dodaje przewodnicząca "Gryczanek".

W nowej szafie zostały ulokowane m.in. urządzenia kuchenne, garnki i zastawy, które członkinie koła kupiły jesienią ubiegłego roku za pieniądze z Unii Europejskiej, przyznane przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej.

Na warsztaty wizażu i zakup mebli "Gryczanki" pozyskały pieniądze Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030, realizowanego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej oraz Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych. (fot. KGW "Gryczanki")