• 21 maj 2018 00:00
Utalentowani artystycznie młodzi mieszkańcy gminy Dzierzkowice biorą udział w Festiwalu Dziecięcej Radości "Rymy, rytmy i rysunki" od wielu lat, ale jeszcze nigdy w finale powiatowym nie zdobyli tylu nagród. Tym razem zasłużyli na dwa pierwsze miejsca, jedno trzecie i dwie nagrody specjalne oraz uznanie jurorów za występy przedszkolaków, w których trofea nie są przyznawane.

Podczas dwudniowych prezentacji, zakończonych w czwartek 17 maja w Kraśniku, pierwszą nagrodę w kategorii teatralnej zdobyli uczniowie klas IIa Zespołu Placówek Oświatowych z Terpentyny i IIb z filii w Dzierzkowicach-Woli. Połączone grupy, których opiekunkami są Grażyna Dąbrowska i Iwona Bis, zaprezentowały "Królewnę przyrodę i siedmiu krasnoludków". Także pierwsze miejsce, ale w kategorii muzycznej, otrzymał duet wokalny Emilia Kalinowska i Emilia Janiszewska, który do konkursu przygotowywała Elżbieta Gołofit. Z trzecią nagrodą, również za występ wokalny, wraca z Kraśnika Magdalena Młynik, która pracowała z Ewą Nowicką.

Dzień wcześniej odbyły się finałowe zmagania aktorów i wokalistów w kategorii przedszkolaków, w której jury nie przyznaje nagród. Gminę Dzierzkowice reprezentowały - Nikola Kulik z ZPO w Terpentynie, prowadzona przez Annę Andrzejczuk oraz grupa 5-cio i 6-latków z Dzierzkowic-Woli z widowiskiem "Żaba" w opracowaniu Barbary Rodzik. Artyści z gminy Dzierzkowice zdobyli również dwie nagrody specjalne w konkursie plastycznym. Wśród przedszkolaków zasłużył na nią Grzegorz Pigłowski (op. Jadwiga Komorowska), a w starszej kategorii wiekowej - Izabela Majdańska (op. Teresa Wróbel). Więcej na:http://ias24.eu