Aktualności GOK zaprasza wolontariuszy
  • 26 maj 2022 14:39

Można ciekawie spędzić czas, zdobyć doświadczenie i poznać nowych ludzi, a przy okazji pomóc w organizacji wydarzeń kulturalnych czy sportowych. Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach zaprasza do współpracy wolontariuszy.

- Zależy nam przede wszystkim na młodych ludziach w wieku co najmniej 15 lat, którzy chcą aktywnie spędzać czas, zrobić coś dobrego dla siebie i innych, a czasem przełamać swoją nieśmiałość i nawiązać nowe znajomości. Pierwszą wspólną inicjatywą będzie tegoroczna "Bicykliada", która odbędzie się 12 czerwca - mówi dyrektor GOK w Dzierzkowicach Aleksandra Lipińska.

Zaznacza jednocześnie, że na nudę potencjalni wolontariusze nie będą narzekać także w kolejnych miesiącach, ponieważ placówka już opracowuje program zajęć i imprez na wakacje oraz planuje udział w ogólnopolskich akcjach charytatywnych.

Aleksandra Lipińska podkreśla, że nawet minimalne doświadczenie wolontariackie jest mile widziane, ale nie jest to warunek rozpoczęcia współpracy. - Każde ręce do pracy są cenne, a w zamian możemy zaoferować m.in. wystawienie referencji, potwierdzających wykonanie konkretnych obowiązków i zdobyte doświadczenie - dodaje dyrektor GOK w Dzierzkowicach.

Dodatkowe informacje można uzyskać w placówce osobiście albo telefonicznie pod numerem: 81 822 10 66. (fot. GOK w Dzierzkowicach) Więcej na:http://ias24.eu