Aktualności Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2024
  • 28 maj 2024 11:07

OSP Dzierzkowice-Wola i OSP Dzierzkowice-Rynek będą reprezentować gminę Dzierzkowice w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych. Obydwie wywalczyły awans w eliminacjach gminnych, które odbyły się w niedzielę 26 maja w Dzierzkowicach-Woli.

W rywalizacji wzięły udział cztery jednostki, które musiały się wykazać sprytem, doświadczeniem, znajomością obsługi sprzętu i refleksem. Najlepiej wypadła OSP Dzierzkowice-Wola, ale walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta. Drugiej w klasyfikacji OSP Dzierzkowice-Rynek do pierwszego miejsca na podium zabrakło zaledwie 6 sekund. Trzecie miejsce zajęła OSP Ludmiłówka, a na czwartej pozycji niedzielne zawody ukończyła OSP Sosnowa Wola.

Najlepsza drużyna z OSP Dzierzkowice-Wola wystąpiła w składzie: Łukasz Płecha, Kacper Zapalski, Dawid Szociński, Piotr Łojek, Sebastian Płecha, Rafał Piotrowski, Kacper Łojek, Kamil Surdok i Daniel Rostek.

 

Drugie miejsce dla OSP Dzierzkowice-Rynek i awans na zawody powiatowe wywalczyli: Robert Michota, Sebastian Dudek, Grzegorz Morszczyzna, Krystian Szustakowski, Dariusz Wójtowicz, Marcin Dolecki, Rafał Ciempiel, Sylwester Burda i Dariusz Makuch.

Sędzią głównym niedzielnych eliminacji był komendant gminny Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Marek Wróbel.

Najlepsze reprezentacje wszystkich gmin powiatu kraśnickiego powalczą o awans na zawody Powiatowe 7 lipca w Zakrzówku. (fot. OSP Dzierzkowice-Wola) Więcej na:http://ias24.eu