Aktualności Gminne talenty i muzyczne niespodzianki na Dniu Kobiet
  • 03 marzec 2023 07:41

Mieszkanki gminy Dzierzkowice mają wiele talentów. Niektóre pochwalą się nimi publicznie podczas obchodów Dnia Kobiet, które odbędą się w niedzielę 5 marca. Do organizatorów z miejscowego ośrodka kultury zgłosiło się kilkanaście pań, ale lista zainteresowanych taką propozycją jeszcze jest otwarta.Podczas obchodów będzie się można przekonać m.in., że w Dzierzkowicach - Podwodach mieszka utalentowana hafciarka i krawcowa, w Dzierzkowicach-Rynku powstają oryginalne serwetki i bieżniki na szydełku, w Ludmiłówce można znaleźć ręcznie malowane kubki, a w Dzierzkowicach - piękne dekoracje kwiatowe w szkle.

Ponadto uczestnicy niedzielnej uroczystości będą mogli skorzystać z porad dietetyczki, spotkać się z mieszkającą w Warszawie, ale rodowitą dzierzkowianką Martą Banaszek, która wymyśliła kampanię społeczną "Dobra dla Ciebie? Idealna dla siebie", oraz porozmawiać z mentorką Adrianną Zachorską.

Na specjalnych stoiskach będzie można również kupić zdrową żywność lub minimalistyczną biżuterię z kamieni naturalnych, wygrać voucher na usługi kosmetyczne, a także dowiedzieć się jak zrobić profesjonalny makijaż. 

W części artystycznej wystąpi kwartet Julia i Ilona Kurdziel, Weronika Grudzińska i Aleksandra Lipińska, a całość dopełni muzyczna niespodzianka w postaci koncertu "Violin Angel". To pseudonim artystyczny Katarzyny Bystrzyckiej, która jest skrzypaczką elektryczną, grającą mieszankę popu, rocka, klasyki, jazzu i innych stylów muzycznych. Urodzona w Lublinie artystka kształciła się na skrzypcach klasycznych w Poznaniu, Gdańsku i Brukseli oraz na skrzypcach rozrywkowych na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Na co dzień jest solistką "Shows Crystallize" w Stanach Zjednoczonych i "Silk Road" w Singapurze, a także występuje z własnym repertuarem.

Obchody Dnia Kobiet odbędą się w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Dzierzkowicach o 16.00.