Aktualności Gminne święto seniorów
  • 19 październik 2022 07:47

Były życzenia, występy artystyczne i wieczorna potańcówka. Starsi mieszkańcy gminy Dzierzkowice razem obchodzili Ogólnopolski Dzień Seniora na uroczystości, która w sobotę 15 października odbyła się w miejscowym ośrodku kultury.Uczestnicy obchodów podkreślali rolę osób w podeszłym wieku w lokalnej społeczności i w rodzinie. Życzenia dalszych lat w zdrowiu i radości bliskich seniorom składali wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, sekretarz Tomasz Ośka i dyrektor ośrodka kultury Aleksandra Lipińska.

Wójt Gąsiorowski i dyrektor Lipińska wystąpili w podwójnej roli, jako gitarzysta i wokalistka w części artystycznej z głównym udziałem samych seniorów.

Ogólnopolski Dzień Seniora to święto obchodzone oficjalnie 14 listopada. Jego celem jest docenianie roli osób starszych w społeczeństwie, a także zwrócenie uwagi, że osoby starsze często potrzebują nie tylko pomocy, ale również po prostu towarzystwa innych.

We współczesnym świecie seniorzy nie ograniczają się jedynie do dzielenia się bogatym doświadczeniem życiowym i wspierania rodziny. Są coraz bardziej aktywni, zarówno fizycznie, jak i umysłowo, radząc sobie z obsługą komputerów czy telefonów, a także uprawiając gimnastykę czy nornic walking. Wielu należy do klubów seniora lub uczęszcza na zajęcia uniwersytetów trzeciego wieku. Dzięki temu mogą poznawać nowych ludzi, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także utrzymywać dobrą kondycję.