• 11 maj 2018 00:00
Cztery osoby będzie liczyć reprezentacja Gminy Dzierzkowice w powiatowym etapie tegorocznego Małego Konkursu Recytatorskiego. Nominacje zostały przyznane podczas eliminacji, które odbyły się w czwartek 10 maja w miejscowym ośrodku kultury. Rywalizowało o nie 15 recytatorów z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie i jej filli w Dzierzkowicach Woli.

W młodszej kategorii wiekowej uczniów klas I - III, najlepiej wypadli Dominika Gramek i Grzegorz Markowski z IIIa, którzy do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem Ewy Nowickiej. Dominika Gramek zaprezentowała wiersz "O brudzie" Ludwika Jerzego Kerna, natomiast Grzegorz Markowski recytował utwór "Nie otwierać" Michała Mordarskiego. Spośród uczniów klas IV - VI nominacje zdobyły Alicja Dudek z IVc za wiersz "Jak pomidor szukał żony" Mariusza Szwondera i Joanna Resztak z VIb za " M jak Dżem" Agnieszki Tyszki. Alicja Dudek pracowała pod kierunkiem Małgorzaty Wójtowicz, a Joannę Resztak w przygotowaniach wspierała Monika Tracz-Cebula.

Oprócz nominacji jurorzy przyznali trzy wyróżnienia dla Szymona Gąsiorowskiego z Ib, Jakuba Jakubczaka z IIIb i Aleksandry Dudek z VIb. Wszyscy nominowani i wyróżnieni uczą się w ZPO w Terpentynie, a popisy uczestników eliminacji gminnych oceniali - bibliotekarka z tej szkoły Renata Siudym, Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach Tomasz Wyka. Członkowie komisji wysoko ocenili przygotowanie małych recytatorów, podkreślając, że sięgali po mniej znane teksty i dobrze dostosowane do wieku uczestników. Wszyscy otrzymali książki, ufundowane przez GOK w Dzierzkowicach, który w przyszłym tygodniu będzie gościć także uczestników etapu powiatowego konkursu. Te przesłuchania odbędą się we wtorek 15 maja. Więcej na:http://ias24.eu