Aktualności Gminne eliminacje MKR
  • 15 maj 2024 07:28

Utwory m.in. Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wisławy Szymborskiej, Marii Konopnickiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Adama Mickiewicza rozbrzmiewały w poniedziałek 13 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach. Deklamowali je uczestnicy gminnych eliminacji 43. Małego konkursu Recytatorskiego, którzy zdobyli osiem nominacji do turnieju powiatowego, który również odbędzie się w Dzierzkowicach. Jury oceniało występy w czterech kategoriach wiekowych i w każdej przyznało po dwie nominacje. Spośród najmłodszych uczestników z klas I - II zdobyli je Joanna Malinowska ze Szkoły Podstawowej w Wyżnicy i Klara Gąsiorowska z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie. Kolejni uczniowie ZPO - Amelia Pituch i Fabian Marszałek - zostali nominowani w kategorii recytatorów z klas III - IV. W kolejnym etapie zmagań wystąpią również Martyna Dudek i Gabriel Szafryński z SP w Wyżnicy, którzy wystąpią w kategorii uczniów klas V - VI. Spośród najstarszych recytatorów z klas VII - VIII na nominacje zasłużyły Natalia Kramek i Martyna Tomczyk z ZPO w Terpentynie.

Członkowie jury przyznali również dziewięć wyróżnień dla Igi Dudek, Stanisława Kołtuna, Luizy Smoczyńskiej, Oliwii Terelak, Jakuba Karbowniczka, Alicji Niedzieli, Łukasza Wójcika, Marii Ciastek i Antoniego Płechy. Wszyscy uczą się w ZPO w Terpentynie.

Nagrody dla małych recytatorów wręczył m.in. wójt Marcin Gąsiorowski, a uczestników poniedziałkowych przesłuchań oceniali - Tomasz Wyka z GOK i Anna Stylińska-Dudek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzkowicach oraz Renata Siudym z biblioteki ZPO w Terpentynie.

Kolejny etap recytatorskich zmagań z udziałem laureatów eliminacji z pozostałych gmin powiatu kraśnickiego odbędzie się w GOK w Dzierzkowicach we wtorek 21 maja. (fot. UG Dzierzkowice) Więcej na: http://ias24.eu