• 14 maj 2019 00:00
Aleksandra Grudzińska i Daniel Iskra oraz Grzegorz Markowski i Oliwia Skoczylas z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie wystąpią w powiatowym etapie tegorocznego Małego Konkursu Recytatorskiego. Nominacje zdobyli podczas eliminacji gminnych, które odbyły się w miejscowym ośrodku kultury w czwartek 9 maja. O prawo reprezentowania Gminy Dzierzkowice wśród najlepszych recytatorów z powiatu kraśnickiego rywalizowało 20 uczniów, po 10 w dwóch kategoriach wiekowych. 

Aleksandra Grudzińska i Daniel Iskra zostali nominowani w grupie uczniów klas I - III. Aleksandra Grudzińska, która przygotowywała się do występu pod kierunkiem Ewy Nowickiej, zaprezentowała wiersz "Spóźniona Słowikowa" Mariana Załuckiego, natomiast Daniel Iskra, który pracował z Grażyną Dąbrowską, recytował "Stefka Burczymuchę" Marii Konopnickiej.

W kategorii uczniów klas IV - VI Grzegorz Markowski zdobył nominację za "Kurczaka małego" Małgorzaty Strzałkowskiej, przygotowany z Moniką Tracz-Cebulą, a Oliwia Skoczylas, która pracowała z Małgorzatą Wójtowicz, ujęła jurorów deklamując fragment 12 księgi "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.  Uczestników czwartkowych eliminacji oceniali - Renata Sidym z ZPO w Terpentynie oraz dyrektor Tomasz Wyka i Karolina Kowalska z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach. To tutaj spotkają się najlepsi recytatorzy z powiatu kraśnickiego, którzy o nominacje do kolejnego etapu konkursu powalczą 16 maja. Więcej na:http://ias24.eu