Aktualności Gminna reprezentacja na przeglądzie maryjnym
  • 28 maj 2024 11:03

Amelia Kwiatek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzierzkowicach została doceniona przez jury tegorocznego Międzydiecezjalnego Przeglądu Pieśni Maryjnej "Matko, która nas znasz, z dziećmi swymi bądź". Podczas organizowanej po raz osiemnasty imprezy, która odbyła się w niedzielę 26 maja w Księżomierzy w gminie Gościeradów, Amelia Kwiatek zdobyła wyróżnienie. Przedstawicielka Klubu Czytelniczego "Labirynt kreatywności" z GBP w Dzierzkowicach zaśpiewała "Czarną Madonnę", przygotowaną pod kierunkiem Anny Stylińskiej-Dudek. Za swój występ Amelia Kwiatek otrzymała wyróżnienie w kategorii solistów z klas IV - VI.

Gmina Dzierzkowice miała na niedzielnym przeglądzie jeszcze jedną przedstawicielkę. Alicja Rycerz zaśpiewała utwór "Matko życia, Maryjo". Młoda wokalistka również należy do klubu "Labirynt kreatywności", a do występu przygotowywała się z Anną Stylińską-Dudek.

Na Polu "Zjawienie" w Księżomierzy wystąpiło łącznie ponad 300 artystów z województw lubelskiego podkarpackiego i świętokrzyskiego. Jury oceniło 61 zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, solistów i kapel, przyznając w pięciu kategoriach wiekowych 38 nagród i 4 wyróżnienia.

W jury tegorocznego przeglądu zasiedli - muzykolog ze Szkoły Muzycznej w Krasnymstawie Rafał Pudełko, animatorka i menadżerka kultury Agata Zakrzewska oraz Małgorzata Rachoń-Bęczyńska ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku. (fot. GBP w Dzierzkowicach) Więcej na:http://ias24.eu