Aktualności Gmina zbiera dane o zapotrzebowaniu na węgiel
  • 25 październik 2022 08:33

Gmina Dzierzkowice zbiera od mieszkańców informacje na temat zapotrzebowania na węgiel po preferencyjnych cenach. Dane można przekazywać telefonicznie, za pomocą SMS albo mailowo do 4 listopada. Zgodnie z projektem "ustawy węglowej", którą Sejm przyjął w ubiegłym tygodniu, gminy będą mogły kupować węgiel po 1500 złotych za tonę i sprzedawać mieszkańcom po cenie nie wyższej niż 2000 złotych za tonę (różnica 500 zł na tonie ma pokryć koszty logistyczne).

Po decyzji Sejmu projekt trafił do Senatu, gdy zostanie przyjęty nowe przepisy wejdą w życie po podpisaniu przez prezydenta. 
Zanim to nastąpi gmina chce się dowiedzieć ilu mieszkańców chce skorzystać z tej formy wsparcia. Zainteresowani mogą przekazywać informacje m.in. o preferowanym rodzaju węgla i jego ilości telefonicznie pod numer: 693 360 257, także poprzez SMS albo mailowo na adres: urzadgminy@dzierzkowice.pl.

Projekt "ustawy węglowej" zakłada, że jedno gospodarstwo domowe będzie mogło za pośrednictwem gminy kupić maksymalnie 3 tony węgla, w tym połowę do końca grudnia, a resztę do końca kwietnia 2023 roku.