• 24 styczeń 2020 00:00
Kończy się okres Bożego Narodzenia i czas kolędowania. Mieszkańcy gminy Dzierzkowice będą mieć ostatnią okazję do posłuchania i wspólnego śpiewania kolęd w niedzielę 26 stycznia. Tego dnia w miejscowym kościele odbędzie się szóste "Noworoczne Spotkanie z Kolędą", które wypełnią występy uczniów i artystów, związanych z miejscową szkołą i ośrodkiem kultury. Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie będą reprezentować podopieczni Urszuli Muszelskiej - wokalistki Gabriela Zarzycka i Milena Cielepała oraz zespół wokalny i grupa flecistów.

Kolejni wykonawcy są związani z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dzierzkowicach. To: trio wokalne "Nutki" w składzie - Julia Broniec, Ilona Obel i Maja Ślusarczyk, solistka Katarzyna Kilian oraz dorosłe zespoły śpiewacze z Dzierzkowic-Woli i Dzierzkowic-Zastawia i "Wesoła Gromada" z Klubu Seniora, działającego przy GOK.

Występy poprzedzi o 16.00 msza święta, a kościół w parafialny w Dzierzkowicach będzie gospodarzem "Noworocznego Spotkania z Kolędą" po raz drugi. Pierwszy taki koncert, zainicjowany przez wójta gminy Dzierzkowice Marcina Gąsiorowskiego, odbył się w 2015 roku w ośrodku kultury. W kolejnych latach, ze względu na liczbę wykonawców i zainteresowanie widzów, spotkania odbywały się w ZPO w Terpentynie, a od ubiegłego roku są organizowane w kościele. Więcej na:http://ias24.eu