• 27 grudzień 2022 08:45

Od Nowego Roku odpady komunalne od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w gminie Dzierzkowice będzie odbierać ta sama firma, która teraz wykonuje te usługi. Będzie to spółka "Ekoland" z Kraśnika, która jako jedyna przystąpiła do przetargu. Nowy harmonogram odbioru śmieci w wersji elektronicznej jest już dostępny na stronie internetowej gminy i jej profilu na Facebook’u. W formie papierowej będzie dostarczany do mieszkańców indywidualnie na przełomie grudnia i stycznia.

Częstotliwość i pozostałe zasady odbioru śmieci w 2023 roku nie zmienią się. Wszystkie frakcje będą odbierane tak samo przez cały rok, raz w miesiącu.

Firma, która wygrała przetarg, będzie odbierać odpady tylko z prawie 1 tysiąca 600 nieruchomości zamieszkałych. Właściciele sklepów, firm czy instytucji powinni mieć indywidualne umowy na odbiór odpadów, zawarte bezpośrednio z firmami, zajmującymi się wykonywaniem takich usług.

Również stawki opłat śmieciowych na razie pozostaną dotychczasowym poziomie. Stawka podstawowa za odbiór odpadów posegregowanych nadal będzie wynosić 23 złote od osoby, ale prawie wszyscy mieszkańcy korzystają z ulgi w wysokości 5 złotych za gromadzenie odpadów biodegradowalnych na indywidualnych kompostownikach.

Nowa umowa będzie obowiązywać przez rok. Więcej na:http://ias24.eu