Aktualności Finisz przetargu na samochód dla strażaków
  • 04 sierpień 2021 13:44

Kończy się przetarg na zakup samochodu dla OSP Dzierzkowice-Rynek. Firmy, które chcą dostarczyć pojazd mogą składać oferty do 3 sierpnia, a zamówienie trzeba zrealizować w ciągu trzech miesięcy. Ma to być średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem na cztery koła, kabiną dla 6 osób, zbiornikiem na wodę, autopompą i działkiem wodno-pianowym, sygnalizacją świetlną i dźwiękową oraz pełnym oznakowaniem.

W OSP w Dzierzkowicach-Rynku nowy pojazd zastąpi wysłużonego Stara, który jest używamy na co dzień w akcjach, ale ma już prawie 40 lat. Poza tym jednostka ma zdecydowanie nowszy, lekki samochód Renault.

Z budżetu Gminy Dzierzkowice druhowie otrzymają 300 tysięcy złotych. Reszta będzie pochodzić z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz odpisów z firm ubezpieczeniowych.

OSP Dzierzkowice-Rynek to jedna z dwóch jednostek w gminie Dzierzkowice, wpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Drugą jest OSP Dzierzkowice-Wola. Nowy wóz dla OSP Dzierzkowice-Rynek ma być dostarczony do końca października. Więcej na:http://ias24.eu