• 04 czerwiec 2020 00:00
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Wyżnicy powinna się rozpocząć zgodnie z planem. Gmina Dzierzkowice właśnie wybrała wykonawcę robót, które mają być wykonane do końca wakacji. Do przetargu przystąpiło sześć firm, z których komisja wybrała ofertę sięgającą 90 tysięcy złotych. Około połowy kosztów samorząd pokryje dotacją, którą pozyskał z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Prace będą prowadzone na odcinku o długości ponad 300 metrów przy szkole w Wyżnicy, który przez wiele lat był utwardzany doraźnie różnymi materiałami. To jednak nie przynosiło oczekiwanych rezultatów, dlatego teraz drogowcy wykonają podbudowę i położą nową asfaltową nawierzchnię.

Wszystkie prace mają być wykonane do końca sierpnia. W najbliższych dniach powinien zostać również rozstrzygnięty przetarg na kolejną inwestycję, współfinansowaną z budżetu państwa. Chodzi o przebudowę drogi w miejscowości Dzierzkowice-Góry, która także ma potrwać do końca wakacji, a część pieniędzy na ten cel Gmina Dzierzkowice pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych. Więcej na:http://ias24.eu