Aktualności Ferie prawie jak w teatrze
  • 18 styczeń 2024 08:25

Rekrutacja dzieci i młodzieży z gminy Dzierzkowice na zajęcia w pierwszym tygodniu ferii jeszcze się nie skończyły, ale miejscowy ośrodek kultury ma także propozycję na drugą część zimowej przerwy szkolnej. W środę 7 lutego zaprasza na spektakl "Bazyliszek" w wykonaniu Krak-Art Studio.

Przedstawienie nawiązuje do warszawskiej legendy, w której Bazyliszek jest przerażającym stworem z głową koguta, ogonem węża i oczami żaby. Spektakl opowiada o synu średniowiecznego rzemieślnika, który w poszukiwaniu skarbów z nieznanych powodów nagle znika. Pomóc bratu postanawia siostra, która dzięki pomocy tajemniczego Alchemika poznaje sposób na pokonanie Bazyliszka.

Pełną humoru opowieść o braterstwie i przyjaźni, przy okazji przybliżającą zapomniane zawody takie jak snycerz, bednarz, płatnerz, kołodziej czy zdun, będzie można obejrzeć w Dzierzkowicach 7 lutego o 14.00. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym zainteresowana udziałem w tym widowisku może się na nie zapisywać osobiście lub telefonicznie w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach do 2 lutego.
---
Już w najbliższy piątek kończy się rekrutacja chętnych na pierwszy tydzień ferii. W GOK w Dzierzkowicach i pięciu innych lokalizacjach odbędą się warsztaty chemiczne, prowadzone przez "Funcenter". Ich uczestnicy będą się mogli przekonać jaka jest moc suchego lodu oraz wziąć udział w innych ciekawych eksperymentach.

Oprócz ośrodka kultury zajęcia między 31 stycznia a 2 lutego są planowane w Domu Wiejskim w Ludmiłówce, świetlicy wiejskiej w Wyżnicy, Klubie Rolnika w Dzierzkowicach-Podwodach, świetlicy wiejskiej w Sosnowej Woli i w Wiejskim Domu Kultury w Dzierzkowicach-Woli.

Udział w warsztatach dla dzieci w wieku szkolnym kosztuje 35 złotych. Zajęcia dojdą do skutku jeśli w każdej lokalizacji zbierze się co najmniej 10 chętnych.

Na początek ferii, już w poniedziałek 29 stycznia, GOK w Dzierzkowicach oferuje wyjazd do Kraśnika na nową wersję "Akademii Pana Kleksa". Film w kinie "Metalowiec" mogą obejrzeć widzowie w wieku co najmniej 7 lat, bilet kosztuje 15 złotych, a sam wyjazd jest planowany na 13.15.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 81 822 10 66. Więcej na:http://ias24.eu