Aktualności Dzierzkowice: Będą dodatkowe pieniądze na walkę z Covid-19
  • 16 listopad 2021 11:31

Gmina Dzierzkowice została laureatem konkursu "Rosnąca odporność", organizowanego w ramach Narodowego Programu Szczepień Przeciwko Covid-19. W nagrodę otrzyma pół miliona złotych, które ma wykorzystać na przeciwdziałanie rozwojowi pandemii.

- Mamy kilka pomysłów, ale ostatecznych decyzji o wykorzystaniu tych środków jeszcze nie podjęliśmy. Czekamy na szczegółowe wytyczne i nagrodę, a na razie, zgodnie z zasadami konkursu, potwierdziliśmy chęć skorzystania z nagrody - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

W rywalizacji brały udział gminy aktywnie promujące szczepienia przeciwko Covid-19. Pod uwagę był brany przyrost w pełni zaszczepionych mieszkańców od 1 sierpnia do 31 października tego roku. W każdym powiecie gmina, która miała najwyższy wskaźnik, otrzyma 1 milion złotych, samorząd z drugim wynikiem - 500 tysięcy złotych, a z trzecim - 250 tysięcy złotych.

Gmina Dzierzkowice znalazła się w tym zestawieniu na drugim miejscu ze wskaźnikiem 6,971% i w nagrodę otrzyma 500 tysięcy złotych. Dwukrotnie większą kwotę za przyrost zaszczepionych na poziomie 7,074% trafi do gminy Zakrzówek, a trzecie miejsce w konkursie zajął Trzydnik Duży ze wskaźnikiem 6,369%. Więcje na:http://ias24.eu