• 16 kwiecień 2018 00:00
Około 100 przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych z gminy Dzierzkowice powalczy we wtorek 17 kwietnia o nominacje do kolejnego etapu Festiwalu Dziecięcej Radości "Rymy., rytmy i rysunki".

Eliminacje gminne, które rozpoczną się w miejscowym ośrodku kultury o 10.00, będą się odbywać w trzech kategoriach. Najbardziej popularna okazała się kategoria wokalna, w której zaprezentuje się 36 zespołów i solistów. Scenkę teatralną chce pokazać tylko jedna grupa, natomiast w konkursie plastycznym jury oceni prawie 80 propozycji.

Tematyka nie jest przez organizatorów narzucona uczestnikom. Jedynym warunkiem jest to, by prace nawiązywały do twórczości autorów literatury dziecięcej. W obydwu kategoriach wiekowych - przedszkolaków i uczniów klas I - III podstawówek, jury może przyznać po jednej nominacji za scenkę teatralną i piosenkę, a w konkursie plastycznym może nominować pięć propozycji. Finał powiatowy tegorocznego konkursu odbędzie się w połowie maja w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Więcej na:http://ias24.eu