• 26 sierpień 2019 00:00
Ponad 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży skorzystała z propozycji udziału w zajęciach artystycznych, które w poniedziałek 19 sierpnia zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach. Młodzi artyści wykonywali wycinanki oraz gliniane naczynia, zdobione autorskimi wzorami, a efekty pracy zabrali do domów.

Kubeczki, słoiki, miski i inne wyroby z gliny powstawały pod okiem Ferenca Fazekasa z Węgier. - Wśród jego uczniów były nawet 3-letnie dzieci, które z zaangażowaniem wykonywały polecenia instruktora. Mieliśmy doskonałą pogodę, a to powodowało, że gliniane naczynia szybko wysychały i autorzy mogli je udekorować na zajęciach plastycznych z Małgorzatą Dudek. Z dużym zapałem pracowali również uczestnicy zajęć, prowadzonych przez Romana Prószyńskiego z Terpentyny, który uczył ich wycinanki - relacjonuje dyrektor GOK w Dzierzkowicach Tomasz Wyka.

Małgorzata Dudek prowadzi w ośrodku stałe zajęcia plastyczne, które po sierpniowej przerwie będą wznowione we wrześniu. Do tej pory z jej wiedzy i doświadczenia korzystało około 30 młodych artystów, ale grupa nie jest zamknięta. - Już po poniedziałkowych warsztatach rodzice kilkorga dzieci pytali o możliwość dopisania do listę. Tę będziemy tworzyć już po wakacjach, gdy uczniowie będą znać rozkład zajęć szkolnych - zapowiada dyrektor Wyka.

Zainteresowani tą propozycją mogą się zgłaszać w tej sprawie osobiście do ośrodka kultury albo zapisywać telefonicznie pod numerem: 81 822 10 66. Więcej na:http://ias24.eu