Aktualności Duża, ważna inwestycja zakończona
  • 08 styczeń 2024 09:22

Gmina Dzierzkowice zakończyła realizację kilkuletniej inwestycji wodociągowej. Na "modernizację i rozbudowę infrastruktury wodociągowej" w latach 2018 - 2023 samorząd wydał prawie 7 milionów 330 tysięcy złotych, z czego około 65 procent pozyskał z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".- Była to jedna z najpoważniejszych i najbardziej kosztownych inwestycji w ostatnich latach. W ramach projektu m.in. zmodernizowaliśmy ujęcia w miejscowościach Wyżnica-Kolonia i Dzierzkowice-Góry, które zaopatrują w wodę około 80 procent naszych mieszkańców - podsumowuje wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Budynki hydroforni w obydwu miejscowościach były stawiane w latach 70. i 80. minionego wieku i nigdy wcześniej nie były tak gruntownie modernizowane. Teraz gmina przebudowała obiekty, wymieniła pompy i zestawy hydroforowe, zamontowała automatykę, utwardziła teren wokół budynków i postawiła nowe ogrodzenie, a także rozbudowała o ponad 2800 metrów sieć wodociągową w Wyżnicy-Kolonii. Ponadto w pięciu punktach gminnej sieci zostały zamontowane przepływomierze w studniach z szafą sterowniczą, modułem bateryjnym i słupem z panelem fotowoltaicznym, a u odbiorców końcowych zostało zamontowanych ponad 980 wodomierzy z systemem ich zdalnego odczytu.

Dzięki nowym rozwiązaniom administrator gminnej sieci wodociągowej może nią sprawniej zarządzać i szybciej reagować na ewentualne awarie, których po zrealizowaniu tej inwestycji powinno być znacznie mniej. (fot. UG Dzierzkowice) Więcej na:http://ias24.eu