Aktualności Dolina Wyżnicy z lotu ptaka
  • 23 styczeń 2023 07:12

Natura z góry wygląda zupełnie inaczej niż z pozycji ziemi. Zdjęcia Wyżnicy, wykonane dronem przez Grzegorza Jankowskiego, jeszcze przez kilka dni można oglądać na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach.Autor jest dziennikarzem, regionalistą oraz członkiem Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody i kraśnickiego Fotoklubu. Grzegorz Jankowski od lat odwiedza z aparatem niewielki obszar na skraju Kraśnika i Dzierzkowic, którego sercem jest rzeka Wyżnica.

Na ekspozycję zatytułowaną "Dolina Wyżnicy spojrzenie znad ziemi" składa się 30 fotografii, wykonanych dronem w ciągu kilku ostatnich lat, w różnych porach roku i dnia.

Otwarta w połowie stycznia wystawa w Dzierzkowicach cieszy się dużym zainteresowaniem, a ci którzy jeszcze jej nie widzieli i chcą nadrobić zaległości powinni odwiedzić salę numer 6 ośrodka kultury.

Ekspozycja "Dolina Wyżnicy spojrzenie znad ziemi" w grudniu była prezentowana w Kraśniku. Do końca stycznia zdjęcia Grzegorza Jankowskiego można oglądać w Dzierzkowicach, a w lutym wystawa zostanie przeniesiona do Lublina. (fot. GOK w Dzierzkowicach)