Aktualności Dla rowerzystów
  • 11 lipiec 2022 08:48

W gminie Dzierzkowice powstanie Miejsce Obsługi Rowerów. Wybuduje je Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej, która planuje takie obiekty we wszystkich 9 gminach powiatu kraśnickiego.

- Właśnie zakończyliśmy podpisywanie umów z poszczególnymi samorządami, które użyczą swoje nieruchomości pod MOR. Oprócz stacji naprawczej rowerów, taki punkt będzie się składać z drewnianej altany, pod którą będzie można odpocząć albo schronić się przed deszczem oraz miejsca na ognisko i stojaków na rowery - wylicza w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową prezes LGD Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos.

- W gminie Dzierzkowice MOR powstanie obok wjazdu do szkoły w Dzierzkowicach-Woli. Podobnie jak pozostałe samorządy powiatu kraśnickiego, my także podpisaliśmy już umowę użyczenia, a reszta należy do LGD - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Stowarzyszenie ma już koncepcję szlaku, a teraz zajmuje się sprawami technicznymi i proceduralnymi, bez których realizacja pomysłu nie byłaby możliwa.

W ramach projektu "Rozwój infrastruktury turystycznej w oparciu o szlaki GREENWAYS" w powiecie kraśnickim mają powstać dobrze przygotowane i oznakowane trasy dla rowerzystów o łącznej długości prawie 200 kilometrów. Jeśli wszystkie procedury uda się przeprowadzić sprawnie wszystko powinno być gotowe w 2023 roku. Więcej na: http://ias24.eu