Aktualności DKK także dla dzieci
  • 21 listopad 2023 07:15

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Dzierzkowicach powstał kolejny Dyskusyjny Klub Książki, tym razem dla dzieci. Dorośli czytelnicy mają swój klub już od kilkunastu dni, a młodsi zebrali się po raz pierwszy w miniony weekend. Na razie DKK dla dzieci ma kilkunastu członków, ale lista jest otwarta. Nowych chętnych mogą zgłaszać rodzice, którzy powinni w tej sprawie zgłosić się osobiście do biblioteki, by podpisać odpowiednią deklarację. Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu, ale szczegółowy harmonogram będzie dostosowywany na bieżąco do potrzeb zainteresowanych - deklarują pomysłodawcy dziecięcego DKK w dzierzkowickiej książnicy.

Na spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się w sobotę 18 listopada, mali czytelnicy przygotowywali kartki bożonarodzeniowe dla swoich rówieśników z oddziału dziecięcego szpitala w Kraśniku.  Wspólnie przygotowaliśmy ponad 50 kartek, ale może ich być więcej. Dzieci, które nie były na sobotnim spotkaniu, a chciałyby dołożyć własne, mogą je wykonać w domu i dostarczyć do nas najpóźniej do końca tego tygodnia - dodają bibliotekarki z Dzierzkowic. Razem z innymi upominkami, które w ramach akcji "Dzieci z sercem dzieciom" zbiera Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach, kartki zostaną przekazane do szpitala w Kraśniku na "Mikołajki".

Uczestnicy pierwszego spotkania DKK dla dzieci ustalili również, że w grudniu będą m.in. wspólnie czytać wiersze o świętach i zimie. Każdy może przygotować wybrane przez siebie teksty, by zaprezentować je pozostałym członkom klubu, albo przyjść na kolejne spotkanie tylko po to, by ich posłuchać.

DKK dla dorosłych powstał 7 listopada, a gościem spotkania założycielskiego była pisarka z sąsiedniej gminy Gościeradów Ewelina Maria Mantycka. Jej słuchacze usłyszeli wtedy, że choć postaci w jej książkach są fikcyjne, to opisywane przez nią miejsca są prawdziwe. Dlatego pisarka zaprosiła członków klubu na wycieczkę po zakątkach z jej powieści, która odbędzie się 7 grudnia. Lista uczestników wyprawy jest zamknięta, ale do DKK w Dzierzkowicach wciąż można się zapisywać.

Tak jak w przypadku dziecięcego DKK zainteresowani mogą się zgłaszać osobiście do biblioteki, a dodatkowe informacje uzyskać także telefonicznie pod numerem: 81 82 21 064 (fot. GBP w Dzierzkowicach). Więcej na:http://ias24.eu