Aktualności Dajmy odpadom drugie życie
  • 16 maj 2023 11:59

Plastikowe nakrętki od butelek, folie, opakowania wielomateriałowe albo inne odpady, które zwykle trafiają do kosza na śmieci, można wykorzystać do wykonania pracy plastycznej. Młodzi mieszkańcy gminy Dzierzkowice, którzy podejmą to wyzwanie, swoimi zdolnościami i proekologiczną postawą mogą się pochwalić w konkursie, organizowanym przez miejscowy ośrodek kultury. Autorom najciekawszych propozycji pomysłodawcy obiecują atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone podczas tegorocznej "Bicykliady".

Używając dowolnej techniki uczestnicy konkursu mają wykonać pracę w formacie A3, ukazującą znaczenie Ziemi dla ludzi oraz różne sposoby dbania o planetę, wykorzystując przy tym surowce wtórne.

W konkursie "Dbamy o naszą planetę - Dajmy odpadom drugie życie" mogą wziąć udział dzieci i młodzież z gminy Dzierzkowice w wieku od 6 do 18 lat. Jury oceni ich propozycje w czterech kategoriach wiekowych, a uroczyste podsumowanie odbędzie się podczas Międzypokoleniowego Festynu Ekologicznego "Eko-Zdrowo-Rowerowo-Bicykliada 2023", współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Impreza odbędzie się 4 czerwca, ale termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 maja. Prace trzeba dostarczyć osobiście albo tradycyjną pocztą przesłać na adres: Gminny Ośrodek Kultury, ul. Terpentyna 183a, 23 - 251 Dzierzkowice.

Pełny regulamin konkurs jest dostępny na profilu placówki na Facebook’u.  (fot. pixabay.com)