Aktualności Czytelniczka biblioteki w ogólnopolskim strażackim konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom"
  • 14 marzec 2024 09:34

Gmina Dzierzkowice ma swoją przedstawicielkę w finale krajowym Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". To Barbara Sawuła, zgłoszona przez Gminną Bibliotekę Publiczną, działającą w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach. Laureatka odebrała nominację podczas podsumowania wojewódzkich zmagań, które odbyło się w środę 13 marca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

W tym etapie konkursu wzięło udział aż 475 prac, z których jury wybrało 25 najciekawszych i nominowało je do finału krajowego w pięciu kategoriach wiekowych. Czytelniczka GBP w Dzierzkowicach była jedną z pięciu dorosłych autorek.

Podczas środowej uroczystości w Lublinie laureatce towarzyszyła Anna Stylińska-Dudek, która namówiła ją do udziału w strażackim konkursie.

Barbara Sawuła ma też szansę na nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych. Łącznie dzierzkowicki ośrodek kultury zgłosił do konkursu cztery palmy, w tym tę wykonaną przez Barbarę Sawułę i trzy pisanki. Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, które organizuje konkurs, ma ogłosić listę laureatów 23 marca. (fot. GOK/GBP w Dzierzkowicach) Więcej na:http://ias24.eu