Aktualności Czy będzie wsparcie z RFIL?
  • 13 styczeń 2021 14:09

Gmina Dzierzkowice nie rezygnuje ze starań o pomoc państwa z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W nowym naborze złożyła wniosek o wsparcie modernizacji sieci wodociągowej o szacunkowej wartości 2 milionów 700 tysięcy złotych.

Poprzednim razem nasza propozycja nie została zaakceptowana do realizacji, ale mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Ewentualną pomoc chcemy przeznaczyć na modernizację ujęć wody w Wyżnicy-Kolonii i miejscowości Dzierzkowice-Góry oraz rozbudowę sieci wodociągowej w Wyżnicy-Kolonii - mówi wójt gminy Marcin Gąsiorowski. W ramach rozbudowy wodociągu Gmina Dzierzkowice zamierza m.in. zamontować kilka słupków telemetrycznych z wodomierzami. Dzięki temu będzie można lepiej kontrolować pobór wody i wykrywać ewentualne awarie.

Wójt Marcin Gąsiorowski podkreśla, że gmina ma już pozwolenia na budowę i niezbędne zgłoszenia, i jeśli otrzyma pomoc inwestycje będzie można rozpocząć w krótkim czasie. Nabór wniosków w nowej edycji RFIL zakończył się 28 grudnia, a decyzje o podziale środków mają być ogłoszone w najbliższych dniach. W pierwszej edycji rządowego programu Gmina Dzierzkowice otrzymała ponad 600 tysięcy złotych, które przeznaczyła na pokrycie części kosztów budowy hali sportowej w Terpentynie. Więcej na:http://ias24.eu