Aktualności Coraz więcej zaszczepionych na COVID-19
  • 19 luty 2021 12:42

Szczepienia przeciwko Covid-19 w NZOZ "Nasz Lekarz" w Terpentynie w gminie Dzierzkowice odbywają się zgodnie z harmonogramem. Szczepionkę otrzymało już około 120 pacjentów, w tym prawie 30 jest po drugiej dawce.

Tygodniowo otrzymujemy po 30 szczepionek i wszystkie wykorzystujemy. Podajemy je głównie 80-latkom i pierwszej grupie pacjentów w wieku co najmniej 70 lat. Do tej pory zarówno podczas podawania szczepionki, jak i po zaszczepieniu nikt nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Wszyscy czują się dobrze - relacjonuje w rozmowie z informacyjną Agencją Samorządową dr Krystyna Gawron-Pałys z NZOZ "Nasz Lekarz" w Terpentynie. W kolejce czekają następni seniorzy, którzy zgodnie z Narodowym Programem Szczepień są zapisywani do końca pierwszego kwartału. Do tego czasu, jeśli szczepionka będzie dostarczana terminowo, zaszczepieni powinni być wszyscy chętni 80- i 70-latkowie. Najbliższe wolne terminy są na koniec marca, ale na szczepienia, na razie bez konkretnego terminu, zapisują się pacjenci w wieku 60+. Obecnie na liście jest około 140 pozycji.

Rejestracja chętnych na szczepienia w NZOZ w Terpentynie odbywa się telefonicznie pod numerem: 81 822 10 16. Osoby starsze i niepełnosprawne, które chcą się zaszczepić przeciwko Covid-19, ale mogą mieć kłopot z dojazdem do punktu szczepień, mogą korzystać z pomocy, organizowanej przez gminę. Informacje w takich sprawach można przekazywać telefonicznie pod numer: 693 360 257 w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od 7.00 do 15.00, a we wtorki między 8.00 a 16.00. Z tej formy wsparcia mogą korzystać osoby w wieku co najmniej 70 lat i niepełnosprawne z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie "R" lub "N", które nie są w stanie we własnym zakresie ani z pomocą bliskich czy znajomych dotrzeć do punktu szczepień. Zainteresowani nie płacą za transport, ale mogą z niego skorzystać jeśli mają wyznaczony termin i godzinę szczepienia. Więcej na:http://ias24.eu