• 16 grudzień 2019 00:00
Przed uczniami klas ósmych szkół podstawowych ważne i trudne zadanie - wybór szkoły ponadpodstawowej. Ósmoklasiści z Terpentyny szukali podpowiedzi podczas wizyty w Zespole Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim.Na warsztatach uczniowie VIIIa poznawali specyfikę takich zawodów jak: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik fryzjerstwa, technik mechanik pojazdów samochodowych i technik ogrodnik.

W części praktycznej młodzież z gminy Dzierzkowice zabrała się również za dekorację świątecznych pierników i przygotowanie ozdób na stół, a najbardziej odważni poddawali się zabiegom fryzjerskim.

Takie wizyty mogą pomóc ósmoklasistom w wyborze szkoły - liceum ogólnokształcącego, technikum czy szkoły branżowej, a także podpowiedzieć jakimi kryteriami powinni się kierować decydując o dalszym kierunku kształcenia. Pomysłodawcy wyjazdu do Opola Lubelskiego mają nadzieję, że młodzi ludzie zdają sobie sprawę, iż decyzji nie powinni odkładać na ostatnią chwilę. Jednocześnie życzą ósmoklasistom dobrych i świadomych wyborów. Więcej na:http://ias24.eu