• 26 lipiec 2019 00:00
W Terpentynie w gminie Dzierzkowice trwa budowa hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Obiekt, który powstaje dzięki dotacji z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, ma być gotowy najpóźniej na przyszłoroczne wakacje.

W najbliższych dniach będzie zestawiana konstrukcja dachu, a wiązary z klejonego drewna o rozpiętości około 26 metrów naprawdę robią wrażenie. Konstrukcja dachu nad częścią socjalną jest już zestawiona. Prace są realizowane w dobrym tempie i jest szansa na ich zakończenie przed terminem, a ten jest wyznaczony na koniec czerwca 2020 roku - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Przy Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie powstaje hala m.in. z boiskiem do piłki ręcznej i piłki nożnej halowej o wymiarach 24 x 26 metrów, siłownią, punktem pierwszej pomocy i magazynem na sprzęt oraz trybunami na prawie 120 miejsc. Budowa obiektu będzie kosztować prawie 6 milionów 800 tysięcy złotych, z czego prawie połowę będzie stanowić dotacja, którą gmina pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Więcej na:http://ias24.eu