• 14 styczeń 2019 00:00
Sznurek, makaron, papier, masa solna i materiały krawieckie. To tylko wybrane surowce, które uzdolnieni plastycznie mieszkańcy gminy Dzierzkowice wykorzystali przy tworzeniu bożonarodzeniowych ozdób, zgłoszonych do konkursu. Prace mają być ocenione w najbliższych dniach, a uroczyste podsumowanie artystycznych zmagań odbędzie się podczas dorocznego spotkania z kolędą w drugiej połowie stycznia.

- Nasz konkurs cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Otrzymaliśmy prawie 80 prac, które są bardzo starannie wykonane, oryginalne i pomysłowe. Ich autorzy wykazali się kreatywnością nie tylko przy wykorzystaniu materiałów, ale także konstruowaniu samych kompozycji, używając do tego kleju, farb czy szpilek - podsumowują pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach, który zorganizował konkurs "Tradycje bożonarodzeniowe w mojej rodzinie". 

Najbardziej aktywni jak zwykle okazali się najmłodsi mieszkańcy gminy w wieku przedszkolnym i uczniowie młodszych klas szkół podstawowych, a spośród dorosłych artystów na udział w konkursie zdecydowały się tylko dwie osoby. Jego wyniki będą oficjalnie ogłoszone podczas "Noworocznego spotkania z kolędą", które jest planowane na 20 stycznia w miejscowym kościele, a nie jak w poprzednich latach w Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie. Na razie bombki, choinki, świeczniki, krasnale, rysunki i inne ozdoby można oglądać na wystawie w GOK w Dzierzkowicach. Więcj na:http://ias24.eu