Aktualności Bezpłatne porady prawne
  • 05 grudzień 2022 09:30

Mieszkańcy gminy Dzierzkowice, którzy chcą skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, nie muszą w tej sprawie jeździć do Kraśnika. W poniedziałek 5 grudnia będą mogli skorzystać z pomocy adwokatów, którzy będą do dyspozycji w miejscowym ośrodku kultury.Na bezpłatnych spotkaniach specjaliści będą wyjaśniać przepisy, dotyczące m.in.: dziedziczenia, odstąpienia od umowy zawartej na odległość, czyli na przykład zakupów przez internet oraz darowizn i prawa rodzinnego, w tym kontaktów z dziećmi czy alimentów. Adwokaci będą mówić również o upadłości konsumenckiej, małżeńskiej wspólności majątkowej i podziale majątku po jej ustaniu.

Poniedziałkowe spotkania odbędą się w dwóch grupach. Pierwsze, dla seniorów, rozpocznie się w GOK w Dzierzkowicach o 11.00, natomiast o 12.30 adwokaci będą do dyspozycji pozostałych zainteresowanych.

Z bezpłatnych porad prawnych, organizowanych przez Centrum Wolontariatu w Kraśniku, można korzystać także w innych terminach w stałych punktach w Kraśniku i Urzędowie. Punkt w Kraśniku działa w Wydziale Geodezji w Starostwie Powiatowym przy ul. Szpitalnej, a w Urzędowie - w miejscowym ośrodku kultury przy ul. Dzikowskiego. Obydwa są czynne w dni robocze od 7.30 do 11.30, ale wizytę trzeba wcześniej umówić telefonicznie pod numerem: 663 368 000.