Aktualności Będzie spotkanie w/s zachodniej obwodnicy Kraśnika
  • 26 styczeń 2024 08:10

Gmina Dzierzkowice zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, dotyczące planów budowy zachodniej obwodnicy Kraśnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 855. Informacje w tej sprawie zostaną zaprezentowane we wtorek 30 stycznia w o 17.00 w świetlicy wiejskiej w Wyżnicy.

Po raz pierwszy o tym, że na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie powstaje "koncepcja programowo-przestrzenna" nowej drogi mieszkańcy gminy dowiedzieli się w ubiegłym tygodniu w Olbięcinie. Mieszkańcy, którzy pojawili się wtedy na tym spotkaniu zgłosili wobec projektu mnóstwo zastrzeżeń, poddając w wątpliwość sens takiej inwestycji.

- Na wtorkowe spotkanie w Wyżnicy oczywiście zaprosimy przedstawicieli ZDW, ale trudno przewidzieć czy i kto do nas przyjedzie. Z pisma, które otrzymaliśmy w tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że w związku z uwagami mieszkańców, ZDW przygotuje nowe analizy przebiegu planowanej obwodnicy, które będą spełniać oczekiwania społeczności lokalnej - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

 

Planowana zachodnia obwodnica Kraśnika miała być poprowadzona przez miejscowości Wyżnianka i Wyżnianka-Kolonia. W ubiegłym tygodniu okazało się jednak, że sprawa może dotyczyć także miejscowości Dzierzkowice-Podwody i Krzywie, a pas drogowy, który trzeba wyznaczyć na nową drogę powinien mieć średnio około 40 metrów szerokości.

Mieszkańcy i władze gminy Dzierzkowice zwracają uwagę, że realizacja tych planów spowoduje m.in. konieczność wyburzenia niektórych budynków i utrudni dojazd do wielu nieruchomości. Poza tym wątpliwy jest sam pomysł budowy nowej trasy, która ich zdaniem nie poprawi obecnego układu komunikacyjnego. Więcaj na:http://ias24.eu