Aktualności Będzie kolejne sprzątanie rzeki
  • 22 kwiecień 2024 08:57

Mieszkańcy gminy Dzierzkowice będą po raz trzeci usuwać z rzeki Wyżnicy to co nigdy nie powinno się w niej znaleźć. Kolejna edycja ogólnopolskiej Operacji "Czysta Rzeka" odbędzie się w sobotę 27 kwietnia, ale przygotowania idą pełną parą.

- W tym roku zajmiemy się odcinkiem Wyżnicy od Dzierzkowic-Rynku w kierunku Dzierzkowic-Woli i Krzywia. Szykujemy worki, rękawiczki i kamizelki, szczególnie dla najmłodszych wolontariuszy. Udział w akcji już zadeklarowali uczniowie szkoły z Wyżnicy oraz druhowie naszych OSP, ale zapraszamy wszystkich, którym zależy na tym, by żyć w czystym i zadbanym miejscu. Wcześniejsze zgłoszenie nie jest obowiązkowe. Wystarczy stawić w dniu akcji o 10.00 na zbiórce przy urzędzie - zachęca sekretarz gminy Dzierzkowice Tomasz Ośka, który jest szefem lokalnego sztabu Operacji "Czysta Rzeka".

Jej pomysłodawcy zapewniają, że postarają się tak zorganizować prace, by nie tylko przyniosła jak najlepsze efekty, ale również, by była bezpieczna dla jej uczestników.

W poprzednich latach w tego typu akcjach w gminie Dzierzkowice brało udział około 40 osób. Tym razem organizatorzy spodziewają się co najmniej 30, ale wierzą, że liczba ta może się zwiększyć nawet do około 50.

Poprzednie akcje były bardzo efektywne. Z rzeki najczęściej wyławiano butelki, opony i opakowania po środkach ochrony roślin. (fot. UG Dzierzkowice) Więcej na:http://ias24.eu