• 26 październik 2021 09:53

Rząd ogłosił wyniki pierwszego naboru w ramach Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Wśród samorządów, które otrzymają wsparcie, jest Gmina Dzierzkowice. Pomoc zostanie wykorzystana na modernizację ujęć wody w miejscowościach Dzierzkowice-Góry i Wyżnica-Kolonia.

- O pieniądze na tę inwestycję, w różnych źródłach, staraliśmy się już kilka razy. Teraz nasza wytrwałość została nagrodzona. Dzięki temu zmodernizujemy ujęcia, które zaopatrują w wodę około 80 procent naszych mieszkańców. Chodzi o automatykę i wymianę pomp oraz remont budynków, które pochodzą z lat 70. i 80 minionego wieku - podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Szacunkowa wartość inwestycji sięga 5 milionów złotych. Z Programu Inwestycji Strategicznych, realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, gmina ma otrzymać prawie 4 miliony 750 tysięcy złotych. To powinno wystarczyć na pokrycie 95 procent kosztów.

- Czekamy teraz na promesę, potwierdzająca przyznanie tych środków. Potem, zgodnie z dotychczasowymi założeniami, będziemy mieć pół roku na ogłoszenie przetargu na wykonanie robót - dodaje Marcin Gąsiorowski. Jego zdaniem jeśli wszystkie sprawy proceduralne uda się załatwić sprawnie, postępowanie przetargowe powinno się rozpocząć w pierwszym kwartale 2022 roku. Same prace są planowane na około 12 miesięcy. Więcjej na: http://ias24.eu